počítadlo.abz.cz
 
                            

Florbal

Florbal

Mistrovství republiky ve florbalu - junioři a muži

Ve čtvrtek 18.4.2013 se v tělocvičně v Praze 8 uskutečnil 12.ročník MR ve florbalu juniorů a mužů. Turnaj úspěšně zorganizovalo OU a PrŠ Chabařovická, Praha 8 ve spolupráci s Impulsem Praha a za podpory MHMP.
Na turnaj se kvalifikovalo 5 týmů: Integra Hostinné, Integra Hradec Králové, Handisport Liberec, Impuls Praha 8 Chabařovická a Impuls Praha 2 Vyšehrad. Vzhledem k počtu týmů se turnaj hrál systémem každý s každým 2x10min.hrubého času. Turnaj krátce po deváté hodině oficiálně zahájila Ing.J.Pecková, zástupkyně ředitelky OU a PrŠ Praha 8 Chabařovická.
K úvodnímu utkání nastoupila domácí Praha 8 proti týmu z Hostinného. Ve vyrovnaném utkání podlehli domácí florbalisté hostům těsně 1:2 po nešťastném vlastním góle. Ve 2. utkání prohrála Praha 2 s Hradcem Králové. V dalším utkání Praha 8 podlehla Liberci 3:6. Toto utkání se vyznačovalo nedisciplinovaností hostujících florbalistů, která ústila v jejich opakovaný pobyt na trestné lavici. Mnohé zákroky byly na hraně, což odneslo několik domácích hráčů šrámy či otřesem. Vrcholem bylo vulgární napadení jediné hráčky domácích. Derby týmů východočeského regionu rozhodovaly až nájezdy. Hostinné porazilo Hradec Králové 3:2. V dalším zápase Liberec hladce zvítězil nad Prahou 2 a domácí Praha 8 získala první body s Hradcem Králové. Následně Praha 2 podlehla florbalistům Hostinného a Liberec porazil Hradec Králové. V předposledním utkání turnaje šlo nejen o prestižní utkání pražských týmů, ale i o medaile. Praha 8 si poradila s rivalem z Vyšehradu a získala bronzové medaile. Závěrečné utkání mezi Hostinným a Libercem bylo vyvrcholením turnaje, neboť se rozhodovalo o stříbrných a zlatých medailích. Liberec neponechal nic náhodě a dokráčel úspěšně za svým osmým titulem Mistra. Letošní MR juniorů a mužů bylo poměrně dramatické a vyrovnané. Většina florbalistů předvedla pěkné sportovní výkony v duchu fair play.
Hráči nejúspěšnějších třech týmů byli dekorováni medailemi a z rukou hlavního organizátora převzali poháry a obří koláče od sponzora. Jednotlivci i týmy si odvezli na památku diplomy. Rozhodčí vybrali členy All Stars Teamu turnaje, kteří obdrželi hodnotné ceny – včetně vstupenek na Superfinále do O2 Arény. Na návrh trenérů byli oceněni i nejužitečnější hráči týmů.
K úspěšné realizaci letošního MR výraznou měrou přispěl Magistrát hl.m.Prahy. Děkujeme.


Ve fotogalerii najdete momentky z této akce.
Podrobné výsledky a videoreportáž z turnaje na:
www.lukavskyr.estranky.cz/clanky/McR-muzi---vysledky_zpravy/zprava-a-vysledky-mcr13-juniori-a-muzi

Datum: 30.04  Zadal: lukavsky   Kategorie: Florbal  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Počet příspěvků: