počítadlo.abz.cz
 
                            

Florbal

Florbal

Mistrovství republiky ve florbalu - junioři a muži

Ve čtvrtek 28.4.2016 se v tělocvičně v Praze 8 uskutečnil 15.ročník MR ČSMPS ve florbalu juniorů a mužů. Z pověření ČSMPS turnaj úspěšně zorganizoval Impuls Praha 8 ve spolupráci s OU a PrŠ Chabařovická, Praha 8.
Na turnaji startovalo 5 týmů: Handisport Liberec, Impuls Praha 8 Chabařovická, Impuls Praha 9 Učňovská, Integra Hradec Králové a Souhra Hostinné. Turnaj se hrál systémem každý s každým 2x10minut hrubého času. Po zahájení turnaje k prvnímu duelu nastoupili florbalisté z Prahy 8 proti svému městskému rivalovi z Prahy 9. Domácí s převahou zvítězili a obdobně si počínali obhájci titulu z Liberce v souboji s florbalisty z Hostinného. V následujícím utkání s Integrou Hradec Králové domácí florbalisté výrazně vedli, ale v závěru náskok ztratili a svému soupeři podlehli na samostatné nájezdy. I další utkání měla zajímavý a dramatický průběh. Nádherné utkání sehráli florbalisté Prahy 8 s Libercem. Po první půli Liberec sice vedl 5:1, ale domácí neuvěřitelně zabojovali a snížili na rozdíl jednoho gólu. To se zopakovalo ještě dvakrát, ale vyrovnat se domácím již nepodařilo. Liberec si tak zajistil definitivně titul Mistra. O dalším pořadí rozhodlo až poslední utkání Hradce s Prahou 9. Osm sekund před koncem utkání Hradec Králové strhl vítězství na svoji stranu. Tím si zajistil stříbrné medaile a domácí florbalisty odsunul na bronzové pozice.
Hráči nejúspěšnějších týmů z rukou hlavního organizátora MR převzali poháry, byli dekorováni medailemi a na památku si odvezli diplomy. Rozhodčí vybrali nejlepší hráče turnaje, kteří obdrželi věcné ceny. Na návrh trenérů byli oceněni i nejužitečnější hráči týmů. Byla udělena i speciální cena jediné hráčce turnaje.
Závěrečné poděkování za spolupráci patří všem, kteří pomohli s realizací 15.ročníku turnaje. Díky náleží i trenérům za přípravu týmů a sportovcům za předvedené výkony. Poděkování náleží sponzorům: Salming ČR, School Sport, OU Praha 8, Chabařovická. Děkujeme.

Ve fotogalerii najdete momentky z této akce.

Podrobné výsledky z turnaje na:
www.lukavskyr.estranky.cz

Videosestřih je ke shlédnutí na youtube

Na ČT Sport byla odvysílána reportáž z tohoto turnaje.
Reportáž začíná na čase 10:09
Paralympijský magazín ČT ze dne 1.6.2016

Datum: 01.05  Zadal: lukavsky   Kategorie: Florbal  Fotogalerie   Vymaž   Oprav   Vytiskni

Počet příspěvků: